Bleach

Jest to Forum na którym znajdują się informacje o Bleachu

Ogłoszenie

Otóż Forum jest nowe i ma za zadanie pomóc wam we wszystkich problemach z oglądaniem Bleacha Więc co tu więcej powiedzieć Zapraszam do rejestracji

#1 2009-02-13 16:00:23

Ichigo Kurosaki

http://img135.imageshack.us/img135/2789/dfms2.png

Zarejestrowany: 2009-02-12
Posty: 25
Punktów :   

Zanpakutou(Zabójca dusz) z Bleacha

KAPITANOWIEAshisogi Jizou (Zabójcza głowa Jizou)
Właściciel: Kurotsuchi Mayuri

Forma Shi-Kai: No tutaj jest naprawdę dziwnie, po uwolnieniu Ashisogi Jizou nie łatwo jest opisać. Zamiast ostrza jest wielka złota głowa przypominająca głowę niemowlęcia z której wystają trzy ostrza, jeżeli przebije czyjeś ciało automatycznie unieruchamia ten fragment ciała, było tak w walce z Ishidą. Komenda uwalniająca to "kakimushire" ("rozedrzyj")

Forma Ban-Kai: Konjiki Ashisogi Jizou (Złota, zabójcza głowa Jizou)
Odwłok larwy z głową niemowlęcia, wygląda jak wielki posążek okryty czerwoną peleryną. Atakiem jest „beknięcie” w przeciwnika chmurą fioletowego gazu, który jest oczywiście trujący, a spod czerwonej płachty może wyjść bardo duża ilość ostrzy.


--------

Hyourinmaru (Lodowy Pierścień)

Właściciel: Hitsugaya Toushiro

Forma Shi-Kai: Duchowa postać Hyorinmaru, to ogromny smok wzorowany na stworzeniach z chińskich mitów i legend. Po wypowiedzeniu słów: "souten ni zase" (usiądż na zmrożonych niebiosach) miecz zyskuje ostrze w kształcie księżyca przymocowane do rękojeści za pomocą łańcucha. Ponadto przywołany zostaje sam Hyorinmaru. Innymi słowy, Hitsugaya kontroluje wielkiego lodowo-wodnego smoka, który dodatkowo może kontrolować wodę i lód. Ponadto, wszystko czego dotknie smok, bądź ostrze miecza (lub dodatkowe ostrze na łańcuchu) zamarza.

Forma Ban-Kai: Daiguren Hyourinmaru (Wielki Szkarłatny Pierścień Lodu) Najpotężniejsza forma miecza Ban Kai bazującego na lodzie. W tej formie lód tworzy doczepione do Hitsugayi skrzydła i ogon, ponadto jego prawa ręka pokryta jest w całości lodem przypominającym kształtem paszczę smoka. Za Toushiro pojawiają się trzy lodowe kwiaty z czterema płatkami każdy. Płatki symbolizują energię miecza i znikają gdy Hitsugaya wykonuje atak. Jednak, gdy w pobliżu jest woda, Hyourinmaru potrafi się odnowić w błyskawicznym tempie. W Ban Kai miecz (oprócz kontroli nad wodą i lodem, tak jak w Shi Kai) zyskuje dwie zdolności. Pierwszą jest "ryuosenka" (kwiat smoczego gradu), pozwala na zamrożenie i roztrzaskanie oponenta ugodzonego mieczem. Druga technika, to sennen hyourou, (czyli tysiącletnie lodowe więzienie). Tworzy ona wokół przeciwnika sporą ilość lodowych kolumn, które powodują jego unieruchomienie i śmierć.


--------

Katen Kyokotsu (Kwieciste Niebo: Kości Szaleństwa)
Właściciel: Kyoraku Shunsui

Forma Shi-Kai: Katen Kyokotsu (Kwieciste Niebo: Kości Szaleństwa) aktywowany jest słowami: "hana kaze midarete, kashin naki, tenpū midarete, tenma warau", co można mniej więcej przetłumaczyć jako: 'Kwiecisty Wiatr szaleje-Bóg Kwiatów płacze, Niebiański Wiatr szaleje-Bóg Zaświatów śmieje się' (chyba najbardziej porąbany wierszyk w Bleachu ;P [nieprawda, to piękna komenda - Garrox ]). W uwolnionym stadium ze zwykłych mieczy tworzą się dwa olbrzymie ostrza wyglądem przypominające nieco połączenie sejmitara z maczetą. Katen Kyokotsu to jeden z dwóch mieczy w Soul Society, który po uwolnieniu posiada dwa odrębne ostrza.

Forma Ban Kai: nieznana.


--------

Kyouka Suigetsu (Lustrzany kwiat, księżyc w wodzie)
Właściciel: Aizen Sosuke

Forma Shi-Kai: Nie da rady chyba opisać formy Shi-Kai dlatego że nikt jej nie widział. Za to wiemy że po obejrzeniu uwolnienia miecza (kudakero - rozpadnij się), oglądający wpadają w całkowitą hipnozę, z której nie mogą się uwolnić. To pomogło Aizenowi oszukać całe Seiretei.

Forma Ban-Kai: nieznana


--------

Miecz Zarakiego
Właściciel: Zaraki Kenpachi

Właściwie ciężko jest powiedzieć cokolwiek o tym mieczu. Nie wiadomo jak się nazywa, nie wiadomo co potrafi i nie wiadomo skąd Zaraki go wziął. To wszystko powoduje, że miecz ów wzbudza wiele kontrowersji.

Forma Shi-Kai: Oto i kolejna niewiadoma jeśli chodzi o to ostrze. Jedni mówią, że Zaraki nie może 'włączyć' Shi Kai, inni, że z powodu ogromnej energii reiatsu jaką posiada Kenpachi miecz sam się uwolnił (czy raczej jego uwolnienie nastąpiło podświadomie) i cały czas pozostaje w formie Shi Kai (spory o tą kwestię ciągle toczą się na bleach.pl). Przyjmuje się jednak (ja sam jestem zwolennikiem tej wersji), że klinga Dzwoneczka jest permanentnie w uwolnionym stadium, podobnie jak Zangetsu Ichigo. (Wersja ta została potwierdzona w oficjalnym Databooku "SOULs", strona 158, rozdział "Terms explanation" - Garrox).

Forma Ban-Kai: nie osiągnął/nieznany


-------

Minazuki (Oczyszczacz Ciała)
Właściciel: Unohana Retsu

Forma Shi-Kai: Minazuki, czyli w polskiej wersji Oczyszczacz Ciała jest bardzo problematycznym mieczem. Należy do dowódcy 4-go oddziału shinigami (który to oddział jak wiadomo zajmuje się leczeniem) i w zasadzie jedyne co o nim do tej pory wiadomo, to że posiada zdolność przemiany w wielkiego, płaszczkopodobnego stwora, który może połykać rannych, by leczycć ich w swoim żałądku.

Forma Ban-Kai:?


--------

Ryuujin Jakka (Ostrze Płynnego Ognia)
Właściciel: Yamamoto Genryuusai

Dowódca pierwszego oddziału shinigami, a jednocześnie generał i wódz całego Seireitei pomimo swojej niepozornej postury posiada jeden z najpotężniejszych mieczy w świecie Bleach. Roujin Jakka, czyli Ostrze Płynnego Ognia, jest bowiem najstarszym i najsilniejszym mieczem bazującym na energii ognia. Jego forma podstawowa, to laska (czy raczej kijek) na której zwykł podpierać się Yamamoto. Może ona zmienić się w całkiem normalny miecz z okrągła gardą. Yamamoto wykonał specjalną technikę "Nadegiri" ("Czyste Cięcie"), dzięki której rozciął znacznych rozmiarów przeciwnika na połowy. Wydaje się, że katana była wtedy w formie zapieczętowanej, jednak Yamamoto wypowiedział nazwę tej techniki razem z nazwą swojego miecza... Co ciekawe, jest to technika znana z Kendo.

Forma Shi-Kai:
W tej formie ostrze Ryoujin Jakka zaczyna płonąć, czy raczej zmienia się w ogień. Rękojeść pozostaje jednak w niezmienionej formie. Shi Kai tego miecza jest bardzo potężne i przypomina raczej potężne Ban Kai, gdyż pozwala na całkowitą kontrolę nad żywiołem ognia. Ponadto, wszystko wokół Yamamoto zaczyna się palić, więc walka odbywa się w samym środku pożaru. Komenda uwalniająca, to: "banshō issai kaijin to nase", czyli 'zmień wszystko w tlący się pył'. Pierwszą poznaną przez nas techniką tego Zanpakutou jest Płonąca Forteca (Joukaku Enjou). Ta technika wytwarza ogromny płomień, który formuje się w okrąg dookoła przeciwnika, co uniemożliwia mu ucieczkę.

Forma Ban-Kai: nieznana


--------

Senbonzakura (Tysiąc Płatków Kwiatu Wiśni)
Właściciel: Kuchiki Byakuya

Forma Shi-Kai: Po wypowiedzeniu słów: "chire", czyli 'rozprosz', ostrze miecza Senbonzakura (Tysiąc Płatków Kwiatu Wiśni) dzieli się na tysiące małych kawałeczków unoszących się w powietrzu i lśniących w promieniach słońca niczym płatki kwitnącej wiśni (stąd nazwa miecza). Odłamki ostrza są kierowane wolą Kapitana. Rękojeść pozostaje w niezmienionym stanie.

Forma Ban-Kai: Senbonzakura Kageyoshi (Tętniący życiem Pokaz Tysiąca Płatków Kwiatu Wiśni).
Po upuszczeniu miecza pionowo, ostrzem w dół, klinga 'zatapia' się w ziemi. Po chwili, po obu stronach właściciela miecza wyrastają ogromne ostrza, by niemal natychmiast rozdzielić się na niezliczoną ilość malutkich ostrzy. Można powiedzieć, że jest to 'powiększony' Shi Kai. Tak jak w poprzedniej wersji drobinki miecza kierowane są za pomocą woli właściciela. Za ich pomocą można zarówno atakować, jak i tworzyć wokół siebie osłonę. Ponadto ostrza zwiększają swoją szybkość, gdy Byakuya dodatkowo porusza rękoma przy kierowaniu nimi. Nie jest to jednak jedyne stadium Ban Kai Senbonzakury. Byakuya potrafi bowiem uformować z drobinek ostrza cztery rzędy mieczy, które otaczają jego i przeciwnika, tworząc wokół nich pewien rodzaj sfery (zwanej Sceną Mordu - Senkei). Miecze mogą być kierowane siłą woli. Kolejnym stadium jest Goukei - Scena Kulminacyjna. Ostrza Sakury otaczają przeciwnika tworząc kulę, a potem atakują ze wszystkich stron. Wreszcie ostatnim stadium Ban Kai jest Białe Ostrze Imperatora (Shūkei Hakuteiken). Ostrza tworzą wokół użytkownika coś na kształt białych skrzydeł połączonych półkolem nad głową Byakuyi. Dzierży on też wtedy tylko jeden miecz w dłoni.


--------

Shinsou (Święta Włócznia)
Właściciel: Ichimaru Gin

Forma Shi-Kai: Shinsou (czyli Święta Włócznia) uwalniana jest słowami: "ikorose" (czyli 'strzelaj by zabić'). W swojej formie Shi Kai miecz byłego kapitana 3-go oddziału zyskuje zdolność rozciągnięcia. Ostrze Shinsou (normalnie krótkie, jak w mieczu wakizashi) może osiągnąć ogromne rozmiary i atakować na sporą odległość. Nie zwiększa się przy tym jego waga.

Forma Ban-Kai: nieznana


--------

Sougyo no Kotowari (Prawo Znaku Ryb )
Właściciel: Ukitake Juushiro

Forma Shi-Kai: Słowami: "nami kotogotoku waga tate to nare, ikazuchi kotogotoku waga yaiba to nare" ('Falo, bądź mi Tarczą, Grzmocie, bądź mi Ostrzem'), Sougyo no Kotowari (Prawo Znaku Ryb - czyżby Ukitake urodził się właśnie pod tym znakiem? ;P) zmienia się w dwa długie ostrza z dodatkowymi 'zębami' (przypominają odwrócone ostrza z azjatyckiej broni jitte). Ponadto, rękojeści obu mieczy połączone są ze sobą sznurem na którym wisi coś w rodzaju breloczków. Miecz Ukitake jest jednym z dwóch w Soul Society, który po uwolnieniu przemienia się w dwa miecze.

Forma Ban-Kai: nieznana


--------

Suzumebachi (Szerszeń)
Właściciel: Soifon

Sama nazwa jest dwuznaczna, ponieważ dosłownie oznacza "szerszeń-wróbel", ale cały zwrot to tak zwany szerszeń gigantyczny azjatycki, Vespa Mandarinia. Uznałem za istotne to wyjaśnić

Forma Shi-Kai: Mimo tego że w swej normalnej postaci wygląda jak katana, w formie Shi-Kai nie ma z niej w sobie nic. Suzumebachi przybiera postać „żądła” nakładanego na środkowy palec. Mimo tego że wygląda niepozornie jest śmiertelnie niebezpieczny. Komenda wyzwalająca to "jinteki shakusetsu" („Użądl wszystkich przeciwników na śmierć”).
Atak Suzumebachim wygląda tak:
Soifon atakuje i nadcina/dotyka osobę, pojawia się znaczek w kształcie motyla (zwany hōmonka - herb szerszenia), od tej chwili jeżeli Suzumebachi dotknie jeszcze raz w to miejsce, osoba automatycznie ginie.

Forma Ban-Kai: nieznana--------

Suzumushi (Świerszcz)
Właściciel: Tousen Kaname

Suzumushi jest jedynym 'kradzionym' Zanpakuto. Tousen wziął ten miecz z grobu swojej przyjaciółki.
Tak jak w przypadku miecza Soifon, Suzumushi ma dwa znaczenia. Dosłowne to "Czysty robak". Frazalne to gatunek świerszcza, Meloimorpha Japonica (wyjaśnienie by: Garrox)

Forma Shi-Kai: Suzumushi uwalnia się po wypowiedzeniu słów: "nake", co znaczy 'śpiewaj'. W uwolnionej formie miecz tworzy wysokiej częstotliwości falę dźwiękową powodującą zmącenie zmysłów przeciwnika i ewentualnie jego omdlenie (jak w przypadku spotkania z Ishidą), lub też, miecz może stworzyć wiele ostrzy (Benihikou - Szkarłatna Latająca Chmara), które mogą być wystrzelone w stronę przeciwnika (jak w walce z Zarakim).

Forma Ban-Kai: Suzumushi Tsuishiki - Enma Kourogi (Czyste Robactwo - Świerszcz, Demon Ciemności)
W tym stadium miecz tworzy wokół pola bitwy wielką czarną kopułę (wygląda poniekąd jak balon), pod którą przeciwnik jest pozbawiony wszystkich zmysłów poza dotykiem. Jednak w przypadku złapania miecza Tousena zmysły się włączają z powrotem (tak było w przypadku walki z Zarakim).


--------

Tengen (Niebiańska Kara)
Właściciel: Komamura Sajin

Forma Shi-Kai: Tengen, czyli Niebiańska Kara jest aktywowany słowami: "todoroke", co znaczy 'zarycz' (bynajmniej nie chodzi tu o płacz, ale o ryk w stylu dzikiego zwierzęcia). W formie Shi Kai pozwala Sajinowi tworzyć powiększone części swojego ciała. Na przykład w walce z Zarakim, gdy Komamura machnął ręką, pojawiło się olbrzymie ramię z gigantycznym mieczem w dłoni, atakujące Kenpachiego.

Forma Ban-Kai: Kokujō Tengen Myouoh (Czarne Sznury Niebiańskiej Kary - Król Światła), to olbrzymi wojownik w czarnej zbroi, kopiujący ruchy Sajina.PORUCZNICY


Gegetsuburi (Twarz o Pięciu Obliczach)
Właściciel: Oomaeda Marechiyo

Forma Shi-Kai: miecz, którego imię brzmiałoby po polsku Twarz o Pięciu Obliczach, jest aktywowany słowami: "buttsubuse", czyli po prostu: 'miażdż'. Ta komenda przekształca prostą klingę w ogromnych rozmiarów kulę z wystającymi kolcami i doczepionym łańcuchem łączącym ją z rękojeścią.

Forma Ban-Kai: nie osiągnął/ nieznana


--------

Gonryoumaru (Poważny Duch)
Właściciel: Sasakibe Chojirou

Forma Shi-Kai: Gonryoumaru, czyli Poważny Duch po komendzie "ugate" ('ugodź') przekształca się w dość elegancki rapier. Do tej pory widzieliśmy go tylko raz, gdy Chojirou atakował Ichigo po uratowaniu Rukii.

Forma Ban-Kai: nie osiągnął/nieznana


--------

Kazeshini (Wiatr Śmierci)
Właściciel: Hisagi Shuuhei

Forma Shi-Kai: Długo ukrywany miecz porucznika Shuuhei nosi imię "Wiatr Śmierci". Uwalniany jest komendą "shear" ('żnij'). Miecz przypomina podwójną wersję Kusarigamy - japońskiej broni białej, składającej się z niewielkiej kosy, z przymocowanym łańcuchem. Jednak w przypadku zanpakutou Hisagiego zamiast odważnika na końcu łańcucha znajduje się drugie, identyczne ostrze. Zanpakutou ten jest typem fizycznym, jednak Hisagi ze znaczną łatwością potrafi ciskać ostrzami na wiele metrów do przodu, sterując ich lot trzymając łańcuch. Jest to bardzo potężna broń, której obawia się sam właściciel. Nie lubi on też kształtu swojego zanpakutou, który jest nawiązaniem do tradycji Śmierci jako żniwiarza.

Forma Ban-Kai: nie osiągnął/nieznana


--------

Wabisuke (Pokutnik)
Właściciel: Kira Izuru

Forma Shi-Kai: Imię miecza można przetłumaczyć jako Pokutnik. Komenda, która przekształca zwykłe ostrze w wersję Shi Kai brzmi: "omote o agero", czyli 'unieś głowę'. W uwolnionej formie miecz ma kształt jak gdyby kwadratowego haku i posiada moc dublowania wagi wszystkiego, czego dotknie. Z tego powodu najczęstszym stylem ataku Kiry jest szybka seria cięć wycelowana w miecz przeciwnika. Po takiej akcji oponent praktycznie pozostaje bezbronny, gdyż nie daje rady podnieść oręża.

Forma Ban-Kai: nie osiągnął / nieznana


--------

Haineko (Kot Popielny)
Właściciel: Matsumoto Rangiku

Forma Shi-Kai: Kot Popielny, bo tak można po polsku nazwać Haineko, należy do tego samego rodzaju mieczy, co Senbonzakura. Rangiku uwalnia swój miecz słowami: "unare", czyli 'warcz'. W Shi Kai ostrze Haineko rozpada się w popiół. Rangiku może ruchem rękojeści ciąć wszystko, czego ten popiół dotknie.

Forma Ban-Kai: nie osiągnęła/nieznana


--------

Itegumo (Chmury Mrozu)
Właściciel: Kotetsu Isane

Forma Shi-Kai: Isane aktywuje swój miecz komendą: "hashire", co znaczy 'mknij'. Po tych słowach klinga Itegumo (Chmury Mrozu) dzieli się na 3 części, dłuższą środkową z krótszymi bocznymi. Tego Zanpakuto mogliśmy podziwiać przez krótki czas podczas walki z Ichigo - tam po raz pierwszy pokazane było uwolnienie ostrza.

Forma Ban-Kai: nie osiągnęła/nieznana


--------

Nejibana (Skręcony Kwiat)
Właściciel: Shiba Kaien

Forma Shi-Kai: Były porucznik 13-go oddziału posiadał miecz (Nejibana - Skręcony Kwiat) związany z żywiołem wody. Formę Shi Kai aktywowało się przez słowa: "suiten sakamake", czyli (strasznie ciężko to przetłumaczyć na polski w taki sposób, żeby fajnie brzmiało, ale będzie to jakoś tak;P) 'wzburz wody niebios'. W uwolnionej postaci miecz wygląda mniej więcej jak trójząb. Potrafi kontrolować żywioł wody.

Forma Ban-Kai: nie osiągnął


---------

Tobiume (Latająca Śliwa)
Właściciel: Hinamori Momo

Forma Shi-Kai: Tobiume (czyli Latająca Śliwa) uwalniana jest słowami: "hajike", czyli (i tu pojawiają się różne wersje w translacjach) 'eksploduj', bądź 'trzeszcz'. W formie uwolnienia miecz posiada kilka dodatkowych ostrzy wyrastających z głównej klingi. Tobiume posiada umiejętność strzelania kulami energii w przeciwnika.

Forma Ban-Kai: nie osiągnęła/nieznana


--------

Zabimaru (Ogon Węża)
Właściciel: Abarai Renji

Forma Shi-Kai: Zabimaru (Ogon Węża) przechodzi w stan uwolnienia po słowach: "hoero", czyli 'zawyj'. W formie Shi Kai klinga jest segmentowana, grubsza (rozszerza się od rękojeści do końca ostrza) i dłuższa. Segmenty mogą się rozdzielać (połączone są wtedy metalową wstęgą) i Renji może atakować mieczem podobnie jak batem, jednak po trzech atakach musi złożyć Zabimaru w całość. Ponadto, Abarai może też kontrolować poszczególne segmenty miecza siłą woli, nawet gdy wstęga zostanie rozerwana. Umiejętność ta nazywa się "Higa Zekkou", czyli mniej więcej 'Ukąszenie Pawianiego Kła'. Z ostatniej umiejętności Renji korzysta naprawdę rzadko.

Forma Ban-Kai: Hihiou Zabimaru (Zabimaru: Król Pawianów):
Duchowa postać Zabimaru, to biały pawian z czerwoną mordą, ogonem i głową węża na końcu ogona. Jest interpretacją japońskiego potwora nue, który wyglądał w mitologii japońskiej zupełnie tak samo jak Zabimaru. Miecz Abaraia w formie Ban Kai, to Hihiou Zabimaru - Zabimaru: Król Pawianów. Wygląda to trochę jak przesadzone Shi Kai, gdyż miecz zmienia się w ogromnego kościanego węża z czaszką otoczoną czerwoną grzywą. Ciało węża składa się z okrągłych kościstych segmentów połączonych energią duchową (można je rozdzielać i dowolnie składać za pomocą reiatsu). Segmenty zmniejszają się w kierunku rękojeści, która również wygląda jak kość. Co więcej, strój Renjiego (podobnie jak w przypadku Ichigo) zmienia się - Abarai ma na sobie zwierzęcą skórę, jego prawe ramię porasta sierścią (jakby pawianią), a na lewym barku widać czaszkę pawiana. Stylowe ;P. Specjalną umiejętnością Króla Pawianów jest Hikou Taihou (Kościane Działo Pawiana), czyli strzał energii duchowej z paszczy Zabimaru.INNI SHINIGAMI


Benihime (Szkarłatna księżniczka)
Właściciel: Urahara Kisuke

Forma Shi-Kai:
No więc tutaj jest dosyć ciekawie, dlatego że pieczęć tego miecza ma formę laski. Jednak po odpieczętowaniu ukazuje sie nam długi miecz, z rękojeścią która jest trochę wygięta u dołu, oraz ogólnie różnymi farfoclami zwisającymi z dolnej części miecza. Komenda uwalniająca to "okiro" ("przebudź się").
Benihime posiada dwie specjalne zdolności, ofensywną i defensywną - obie uwalniane komendą "nake" ("śpiewaj"). Pierwsza tworzy sześciokątną "krwawą tarczę", która skutecznie osłania przed większością ataków. Druga pozwala wystrzeliwać pionową falę reiatsu w szkarłatnym kolorze. Urahara był też zdolny "zablokować" ofensywną umiejętność Yammy'ego, tzw. Bala

Forma Ban-Kai: nieznana--------

Ruriiro Kujaku (Lazurytowy Paw)
Właściciel: Ayasegawa Yumichika

Forma Shi-Kai: Chyba najdziwniejszy miecz, jaki mieliśmy okazję poznać. Yumichika nadał swojemu mieczowi przydomek "Fujikujaku" - 'Glicyniowy Paw' i uwalnia go komendą "sake" - 'kwitnij'. Jednak kolor glicyniowy jest czymś, czego zanpakutou Yumichiki nie cierpi. Nazwany tak, uwalnia się tylko w połowie - przybierając formę sierpa o 4 ostrzach. Jego prawidzwe imię to "Ruriirokujaku" - 'Lazurytowy Paw'. Uwalniany jest komendą "sakikurue" - 'rozdziel i załam się'. Zdolnością tego miecza jest oplątywanie przeciwnika mackami i pochłanianie jego siły duchowej (reiroku). W miarę "wysysania" energii z przeciwnika, na mackach rozkwitają kwiaty. Yumichika może potem wykorzystać tę energię do polepszenia własnej kondycji. Yumichika używa tego ataku tylko kiedy jest sam, ponieważ nie chce, aby jego dywizja uznała go za tchórza.

Forma Ban-Kai: Wiadomo, że duch Ruriirokujaku, podobnie jak właściciel, uważa się za najpiękniejszą istotę na świecie i właśnie spory o piękno, a także próżność miecza i właściciela przeszkadzają w osiągnięciu Ban Kai.


--------

Hisagomaru (Tykwa)
Właściciel: Yamada Hanatarou

Forma Shi-Kai: Dziwny to mieczyk, muszę przyznać. Po przetłumaczeniu na polski jego imię, to Tykwa. Hanatarou uwalnia go słowami: "mitase", czyli 'wypełnij'. W formie Shi Kai miecz posiada zdolność leczenia ran (czy raczej ich wchłaniania). Na rękojeści pojawia się czerwony miernik, który wskazuje ile energii zostało pobranej. Gdy miara się zapełni, miecz przekształca się w skalpel, jednak wchłonięte rany zostają wystrzelone w potężnym pocisku reiatsu (ta forma nazywa się Akeiro Hisagomaru - Szkarłatna Tykwa)

Forma Ban-Kai: nie osiągnął/nieznana


--------

Houzukimaru (Światło demona)
Właściciel:Madarame Ikkaku

Forma Shi-Kai:
Na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykły kij z ostrzem na końcu, ale pamiętajcie że pozory mylą. Przekonał się o tym Ichigo gdy próbując zaatakować Ikkaku po dostaniu się do Soul Society niespodziewanie "kij" rozłączył się na 3 oddzielne części połączone łańcuchem, tzw. sansetsukon. Komenda uwalniająca to "nobiro" ("rośnij")

Forma Ban-Kai: Ryuumon Houzukimaru (Herb smoka, Światło demona):
Po wypowiedzeniu tych magicznych słów "Ban-Kai" pojawiają się nam wielkie...nie, ogromne ostrza które wyglądem przypominają pułapki stosowane w wielu grach zręcznościowych. wszystkie razem są połączone łańcuchami, jeden z nich ma na sobie wygrawerowanego smoka, który wraz z czasem rozjaśnia się na czerwono - jak stwierdził Ikkaku, "Hozukimaru jest leniwy" i jego siłę można doświadczyć dopiero, gdy smok w pełni wypełni się czerwonym światłem.--------

Nijigasumi (Tęczowa Mgła)
Właściciel: Ichinose Maki

Miecz mogliśmy podziwiać w serii z Bounto. W walce z Zarakim Maki pokazał pełny zakres jego możliwości. Zanpakutou oparty jest na Magii Demonicznej (właściwie to wykorzystuje cząsteczki fotonów w przestrzeni) i w swojej podstawowej wersji (przed uwolnieniem) pozwala uczynić zarówno ostrze, jak i właściciela niewidzialnym.

Forma Shi-Kai:
Wypowiedziana komenda: "Zaświeć jasno" powoduje świecenie miecza i stworzenie wokół przeciwnika świetlistej sfery. wszystkie wrażenia wizualne wewnątrz niej, są kontrolowane przez Makiego. Ponadto, miecz może zaatakować w dowolnym momencie każdy punkt na ciele przeciwnika, jeżeli tylko nie skrywa się w cieniu. Atak ma formę wystrzeliwanych czarnych promieni.

Druga forma: Saigyoku Nijigasumi (czyli Połykająca Kula Tęczowej Mgły). Ostrze nasiąka mocą Makiego, zwiększając jego szybkość i siłę, przede wszystkim jednak jest w stanie stworzyć nieskończoną ilość światła, pochłaniając tym samym każdy cień. Tworzone w ten sposób fotony formułują wokół oponenta 'bąbel' (coś podobnego jak w przypadku Ban-Kai Suzumushi, tylko że nie czarny, lecz tęczowy), który zamyka przeciwnika w sobie. Sfera światła powoli zmniejsza się powodując zmiażdżenie wroga.--------

Sode no Shirayuki (Rękaw białego śniegu)
Właściciel: Kuchiki Rukia

Forma Shi-Kai:
Bardzo... biała. Jak powiedziała nam "Chappy" katana ta jest uznawana za najpiękniejszą z wszystkich pośród Soul Society (ja tam nie wiem co w niej jest pięknego). Objawia się dość ciekawie, Rukia trzymając za rękojeść zatacza koło ruchem nadgarstka, po czym ujawnia nam się coś niesamowicie... białego, ostrze jest białe, rękojeść biała, nie jest to zbyt wyszukany miecz i można porównać go do przeciwności Zangetsu, poza tym że u końcu rękojeści pojawia się długa wstążka (koloru białego). Komenda uwalniająca miecza to "mae" ("tańcz").
Ataki Sode no Shirayuki to tak zwane "tańce". Taniec pierwsza (some no mai, tsukishiro - biały księżyc) stwarza na ziemi okrąg o sporej średnicy, który zamraża wszystko co znajduje się w nim, zarówno na ziemi jak i w powietrzu. Taniec kolejny (tsugi no mai, hakuren - biały rękaw) emituje z ostrza olbrzymią, zamrażającą falę. Trzeci taniec (san no mai, shirafune - biały miecz) pozwala "odtworzyć" złamany miecz z pomocą lodu, przebijając wszystko, co znajdzie się na jego drodze.

Forma Ban-Kai: nie osiągnęła / nieznana--------

Tachikaze (Wiatr Rozcinający Ziemię)
Właściciel: Muguruma Kensei

Forma Shi-Kai: Ten potężny miecz, należący do Vizarda Mugurumy Kenseia, reaguje na komendę 'zdmuchnij' ("futtobase"). Jego shi-kai ma długość porównywalną chyba tylko z Suzumebachi - miecz przyjmuje formę wojskowego noża. Jego właściwości są jednak wyjątkowo potężne. Potrafi on skumulować energię, aby wytworzyć eksplozję trafionego lub przeciętego celu. Jak mieliśmy okazję się przekonać, potrafi on zabić wielkiego hollowa jednym ruchem...

Forma Ban-Kai: Nieznana--------

Tsuchinamazu (Chory Sum)
Właściciel: Kurumadani Zennosuke

Forma Shi-Kai: Tą formę pokazano w grze "Bleach Advance: Kurenai ni Somaru Soul Society". Tsuchinamazu (Chory Sum) aktywuje się słowami: "O-hayoo", czyli 'dzień dobry'. W uwolnionym stadium przybiera postać czakramu (nie chodzi o czakram energetyczny, ale o broń Indian - metalowe koło z zaostrzoną zewnętrzną krawędzią, takie jakim posługiwała się Xena w niezapomnianym serialu ;P) przywiązanego długą fioletową wstęgą do drewnianej rękojeści.

Forma Ban-Kai: nie osiągnął/nieznana


--------

Tsunzakigarasu (Podzielona Wrona)
Właściciel: Ikkanzaka Jiroobou

Forma Shi-Kai: Słowami: "habataki nasai" ('rozłóż skrzydła') Tsunzakigarasu (Podzielona Wrona) przemienia się w kilkadziesiąt wirujących w powietrzu dwuostrzowych shurikenów (miecz należy do tej samej kategorii, co Senbanzakura Byakuyi i Haineko Rangiku) kierowanych siłą woli. Miecz w akcji mogliśmy obserwować w walce i Ishidą w Soul Society.

Forma Ban-Kai: nie osiągnął/nieznana


--------

Zangetsu (Tnący księżyc)
Właściciel: Kurosaki Ichigo

Więc tak, na początku był to piękny, szeroki, długi miecz z ładną rękojeścią (mogło to być powodowane tym że trochę "piękna" dostało się od Zanpakutou Rukii), ale niestety długo się nim nie nacieszyliśmy bo po pewnym czasie zrobiło się z niego... no właśnie.

Forma Shi-Kai:
Po pierwsze, chciałbym napisać że Ichigo ciągle biega z Shi-Kai. Nie wiadomo czemu tak jest, są przypuszczenia tego że Ichigo po prostu nie może kontrolować swojego Reiatsu, które ciągle z niego wypływa, jednakże bardziej prawdopodobne jest to, że Zangetsu należy do Zanpakutou, które raz odpieczętowane zostają akie na stałe. Ale dlaczego wtedy nie wraca do swojej oryginalnej formy gdy np. odłożył do gabloty i sobie poszedł w części z Ririn i spółką?

Teraz Zangetsu jest w kształcie... hmm, można by porównać jego kształt do półksiężyca.
A co może Zangetsu w formie Shi-Kai? Jak na razie ukazało się nam tylko Getsuga Tenshou (Kieł księżyca, pchnięcie nieba) - niebieski "promień" skumulowanego Reiatsu w kształcie księżyca.

Forma Ban-Kai: Tensa Zangetsu (Niebiańsko przykuty, Tnący księżyc):
No i to dopiero można nazwać "coś", full czarny tachi/daitō (jakby ktoś nie zauważył przeciwieństwo miecza Rukii), zamiast białego bandaża jest czarny łańcuch, tsuba (garda) ma kształt manji (znak w kanji "卍" czytany jako "ban"), a sam Ichigo przypomina duchową postać Zangetsu.
Tensa Zangetsu wpływa bezpośrednio na Ichigo, zwielokrotniając jego szybkość. Umożliwia też wystrzeliwanie ulepszonej, czarnej Getsugi (Kuroi Getsuga).

Offline

 
Tutaj możesz wpisać treść, która ma sie ukazać w stopce forum.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.narutoshinobiword.pun.pl jak obliczyć liczbę imienia pokemonlife skasowal mi sie zegar i kilometry w golfie 4 www.wytryski zwierzat pl